Minoris Organik Antialerjik Bebek Çamaşır Deterjanı


79.90 TL

64.90 TL

yerliurun
En geç 24 Ocak, 2020 Cuma günü kargoda.
memnuniyet garantisi

Minoris Baby Türkiye’nin İlk ve Tek Bor içeren, Organik, 

Anti Alerjik Bebek Çamaşırları Temizleme Sıvısı (Sıvı Deterjan)

Minoris Baby Bor içeren Organik Çamaşır Temizleme Sıvısı ürün içeriğinin %77,95 oranında organik olduğu uluslararası akredite laboratuvarlarında onaylanmıştır. Kalan %22,05’lik oran ise Bor Minerali, Karbonat, Limontuzu ve hazır gıdalarda kullanılan sitrat tuzundan oluşmaktadır.

Doğa dostu %100 geri dönüşebilen Karton Ambalaj ve aseptik torba ambalaj;

Mikroplardan arındırılmış özel tasarım torba, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığından onaylı gıda maddelerinin korunabileceği ve satış ve sevkiyatının yapılabileceğine dair uluslararası onaylıdır. Ambalajın yalnızca kapak kısmında olmak üzere 7 gr plastik kullanılmıştır.

Minoris Baby’nin temizleme gücü zor, inatçı ve kurumuş lekelerde bile yüksek etkinliği uzmanlar tarafından gözlemlenmiş ve onay verilmiştir. Bu lekelerden bazıları pekmez, vişne suyu, kakaolu ve meyveli dondurma çeşitleri, çamur, bebek gaitası, bebek maması çeşitleri, süt, devam sütü, çamur, çikolata, çay, kahve, nar suyu gibi zor lekelerdir.

1 litre ürün ile 50 yıkama yapabilirsiniz. İleri teknoloji ile üretildiği için aile bütçenize özen gösterir. Ultimatekonsantredir.

Minoris Baby Organik Bebek Çamaşırları Temizleme Sıvısı Innopark Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Gıda Tarım Üniversitesi ve BOREN (Ulusal Bor Araştırmaları Enstitüsü) ile birlikte geliştirilmeye devam ettiğimiz Türkiye’nin Bor içeren ilk yerli Organik temizlik ürünleri projemizin ilk ürünü olarak piyasaya arz edilmiştir.

Ürünümüz Yeditepe Üniversitesi akredite laboratuvarlarında alerji, bakterisit olduğu ürün içeriğinde hiçbir bakteriye rastlanmadığı ve hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır. Ürün pH değeri 7,88 yani Nötr dür. Bu sayede çamaşırlarınızı yıpratmadan hassasça ve kalıntı bırakmadan temizler.

Çamaşırlarınızın üzerinde kalıntı bırakmaz

Minoris Baby Atık sulardaki bakteriyolojik yaşamı da destekler. Atık suların geri dönüşe bilirliğini %98 oranında desteklemektedir. Doğa Dostu üründür.

İçeriğinde günlük hayatta tükettiğimiz Zeytinyağı, Ayçiçek yağı, Karbonat, Limon Tuzu gibi hazır gıdalarda ve evde günlük yaşantımızda kullandığımız hammaddeler kullanılmıştır.

Kokusuz bir üründür. (Çamaşır deterjanındaki koku yalnızca tüketici algısını güzelleştirmek için kullanılmaktadır ve koku partikülleri zaten makinenizde durulama suyu ile birlikte atılmaktadır.) İçeriğindeki doğal yumuşatıcılar sayesinde yumuşatıcı kullanmadan çamaşırlarınızı yumuşacık yapar. Ve kapalı ortamda eğer çamaşırlarınızı kurutuyorsanız ortam kokusunun ürünü kullanmaya başladığınız günden itibaren yok olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Ürün içeriği patentli olduğu için ambalaj üzerine anlaşılmayan ifadeler yerine içeriğinde ne olduğu tam ve açık olarak yazılmıştır.

Neden Bor? Bor bilindiği üzere lekeler üzerinde oldukça etkili bir etkendir ve çamaşır dokusuna zarar vermeden direkt lekeler üzerinde çalışan önemli bir temizlik ajanıdır. Bunun yanı sıra Bor’un bilinen günlük hayatta karşılaştığımız ve karşılaşabileceğimiz bakteri suçları üzerinde %70 oranında bakterisit etki gösterdiği Türk ve Amerikalı bilim adamları tarafından keşfedilmiştir. Kısaca Bor iyi bir dezenfektandır.

Anti Alerjiktir ve Hassas Ciltler için idealdir. Yine Uluslararası akredite laboratuvarlarında yapılan testlere göre 26 tane alerjen ve “Patc” (direk ten ile 48 saat temas ettiğinde alerjik reaksiyon ölçümü) testlerinden başarı ile geçmiş bir üründür.

Sls, Sles, Fosfat, Optik Ağartıcı, Sentetik Parfüm, Boya, Paraben ve

Petrokimya türevi hiçbir hammadde içermez.

 

Ürün Özellikleri

 

Türkiye’nin İlk ve tek %100 Yerli, Bor içeren, Organik, Antialerjik Sıvı Deterjanı

MİNORİS BABY atık sulara zarar vermediği gibi suların geri dönüşe bilirliğini %98 oranında

desteklemektedir. İçeriğinde Günlük hayatta kullandığımız Karbonat, Limon tuzu, Şeker, Zeytinyağı,

Hindistan Cevizi Yağı gibi materyaller kullanıldığından tamamen zararsız ve doğal bir üründür.

Kokusuz bir üründür ve yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmadan çamaşırlarınızı yumuşacık yapar.

Ürün içeriği patentli olduğu için ambalaj üzerine insanların anlamadığı anyonik katyonik vs. gibi ifadeler değil içerikte ne olduğu açıkça yazılmıştır.  8 KG Toz deterjan ile eşdeğer temizlik kapasitesine sahip tek Ultimate Konsantre sıvı deterjandır.

Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Konya Üniversitesi iş birliği ve denetimi ile Innopark Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Yüksek

Teknoloji Kullanılarak Üretilmiştir.

Minoris Baby bebek çamaşırları temizleme sıvısı antialerjiktir.

Çamaşırlarınızın üzerinde hiçbir şekilde kalıntı bırakmaz.

Nötr pH değeri ile hassas ciltler için idealdir.

Çamaşırları hassasça temizler ve kolayca durulanır.

Doğal yumuşatıcı içerdiğinden ilave yumuşatıcı kullanımı gerektirmez, çamaşırları yumuşacık yapar.

Bitkilerden elde edilen aktif bileşenlerden üretilmiştir.

Doğal yumuşatıcı içerir.

Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Tüm yıkama ısı derecelerinde etkilidir. Nötr pH’a sahiptir.

Yenilebilir hammaddeler den üretilmiştir

Ultimate konsantredir, aile bütçenize özen gösterir.

Doğada çözünür.

Petrokimyasal, Sentetik parfüm ve Boya içermez.

Optik ağartıcı, Enzim ve Fosfat içermez.

Sls, Sles, Paraben içermez.

Ürün İçeriği (Karbonat, Limon Tuzu, Zeytinyağı gibi günlük hayatta sıkça kullandığımız ürünlerden oluşur) formülasyonu patentlidir.

Zararlı ve Toksik Kimyasal Madde İçermez

Hayvanlar Üzerinde Test Edilmemiştir.

Kokusuz ve Parfümsüzdür

Tüketici Danışma Hattı: 0850 885 222 5

%100 Geri Dönüşebilen Ekolojik Ambalaja sahiptir. Ambalaj Üzerinde yalnızca 7 Gr. Plastik Kullanılmıştır.

Ambalaj Kapağındaki Özel Güvenlik Kilidi Sayesinde Sizden Önce Hiç Kimsenin Ambalajı Açmadığından Emin Olabilirsiniz

 Bu ürün Innopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Minoris Organik Kimya Ar-Ge, Uygulama ve Pilot Üretim Tesislerinde   Endüstri 4.0 Normlarında Üretilmektedir.

 

orta banner
Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
Eda Demirpuan
14 Haziran 2019

Engin Kurt puan
20 Aralık 2018
kokusuz ilk denemede olumlu sonuc aldik.kokusuz deterjan.ilerleyen zamanlarda daha net bilgi sahibi olacagiz

n11.com üyesi puan
31 Aralık 2018
ürün kesinlikle çok güzel .kokusuz ,yumuşacık ve lekeler konusunda başarılı bir ürün artık asla vazgeçemem kullanmaktan

  • *
  • *
  • *
  • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece PTT kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

İnternetten başka yerde satılıyor mu?

Minoris Organik Bebek Deterjanı ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanında 1000’i aşkın yerel bebek mağazasından edinebilirsiniz. Şehrinizde size en yakın mağaza adresini öğrenmek için İnstagram hesabımızdan DM ile ulaşabilirsiniz.

Neden internetten satıyorsunuz?

Organik ürünlerimiz bebekler ve bebekli aileler için üretildiğinden küçük bebeği olan annelerimiz evlerinden çıkmadan kapılarına kadar göndererek rahat etmelerini sağlıyor ve piyasa şartlarında olması gereken fiyatlardan çok daha ucuza ulaştırıyoruz.

Minoris Baby Organik Bebek Çamaşır Deterjanı’nı nasıl kullanmalıyım?

Minoris Baby Organik Bebek Deterjanını, makinanızın deterjan gözüne 1 ölçek koymanız ve yumuşatıcı kullanmadan kullanmanız sağlık ve bütçeniz açısından önerilir.

Zor lekeleri nasıl çıkarabilirim?

Minoris Organik Deterjanlarımızda zor lekeler için ayrıca kimyasal kullanmanıza gerek yoktur. Lekeli bölgeye lekenin büyüklüğüne göre mercimek yada nohut tanesi kadar ürün uygulayıp makinenize 1 ölçek ürün koyduğunuzda lekeler üzerinde maksimum performans elde edebilirsiniz.

Neden yumuşatıcı önermiyorsunuz?

Bebeklerin ve çocukların kokulu sabunlar, parfüm, deodorant, kokulu diş macunu gibi ürünler kullanması bebeklikte yada ileride karşılaşılabilecek alerjik reaksiyonları tetiklediği ve vücutta alerjiye bir açık kapı bıraktığı son yapılan bilimsel çalışmalar ile ispatlanmış ve tüm dünyada koku/parfüm içeren bebek ürünlerine yasaklamalar getirilmeye başlanmıştır. Ayrıca Minoris organik deterjanları içeriğinde yumuşatıcı görevi gören doğal gliserin bulunduğu için çamaşırlarınızı yumuşacık yapar.

50 yıkama hangi tip makineye göre?

Minoris Organik Deterjan ürünlerindeki 50 yıkama 8 kg çamaşır makinelerine göre optimize edilmiştir. Çamaşır makinenizin kapasitesi daha düşük ise yine aynı miktarda su kullandığı için 1 ölçek kullanmalısınız.

Gerçekten 50 yıkama yapanlar var mı?

Sizler de kullandığınız zaman gözlemleyeceğiniz üzre en az 3 ay boyunca tekrar ürün sipariş etmediğinizi fark edeceksiniz.

Ürünlerin son kullanma tarihi nedir?

Organik temizlik ürünlerimizin tamamı emniyet kilidi açılmadığı sürece 5 yıl raf ömrüne sahiptir. Emniyet kilidi açılıktan sonra 4 ay içerisinde tüketmeniz gerekmektedir.

Neden karton ambalaj?

Organik olan ürünümüzü güneş ışığından uzakta tutabileceğimiz ve raf ömrünü koruyucu maddeler kullanmadan yeterince uzun tutabileceğimiz en çevreci ve en verimli ambalaj sistemi bu şekildedir. Ambalaj Ar-Ge birimimiz tarafından da bildirildiği üzere bilimsel olarak kanıtlanmış %100 geri dönüşüme sahip tek ambalaja sahip temizlik ürünleriyiz.

Ölçek kargodan çıkmadı ne yapabilirim?

Minorisbaby.com yada bize ait n11, hepsiburada mağazalarımızdan verdiğiniz siparişlerde mutlaka ölçek çıkar. Farklı bir tedarikçiden aldığınız zaman bazen unutulabilmektedir. 20 ml ürünü evinizdeki herhangi bir ölçek ile ölçebilirsiniz yada kahve fincanının yarısı kadar bir ölçü etmektedir.

Siparişim ne zaman ulaşır?

Minoris Organik Deterjanlarımızı sipariş ettiğinizde, aksi bir durum olmadığı sürece aynı gün kargolanır. Kampanya dönemlerinde gecikme gün sayısı size siparişinizi oluşturmadan önce sistem tarafından otomatik olarak bildirilir. Her gün 16:00 dan sonra verdiğiniz siparişler bir gün sonra, Cuma günü 16’dan sonra verdiğiniz siparişler ve hafta sonu siparişleriniz seçtiğiniz kargo firmasının çalışma durumuna göre en geç pazartesi günü kargolanır. Resmi tatillerde kargolama takip eden ilk iş gününde yapılır.

Kargo takip numarası nasıl alabilirim?

Minorisbaby.com sitemize üye girişi yaptıktan sonra siparişlerim kısmından kargonuzun nerede olduğunu kargoya otomatik olarak bağlanarak sitemiz size gösterecektir.

Ürünüm ulaşmadı kargo evde olduğum halde hiç gelmeden geri gönderdi ne yapabiliriz?

Kampanya dönemlerinde bütün kargo firmalarında aksilikler olabilmektedir. Kargonuz bize geri geldiğinde lojistik departmanımızdan bir çağrı alırsınız ve kargonuzun teslim edilebilmesi için gerekli bilgileri sizlerden alarak teslimatın gerçekleşmesini sağlayabiliriz.

Kullanıcı bilgilerim güvende mi?

Tüm bilgileriniz kanunda belirtildiği üzre sistemlerimizde sertifikalı üst düzey güvenlik yardımı ile saklanmaktadır. Herhangi bir 3. Şahıs ile kesinlikle paylaşılmamaktadır.

Üye olmadan alışveriş yapmak istiyorum

Sizlerin ve bizlerin bilgi güvenliği için alışverişlerinizde üye olmalısınız. Üyelerimize mail yada sms yolu ile artık sizlerin ve bizlerinde usandığı reklam içeren içerikler kesinlikle göndermiyoruz. Sadece Minoris Organik ürünlerinde yılın beli zamanlarında yapılacak olan indirimlerimizden haberdar olabilmeniz adına kampanya başladığında 1 sms, siparişiniz ile ilgili bir aksilik olduğunda ise 1 sms yada e-posta yolu ile bilgilendirme yapacağımıza söz veriyoruz.

Sipariş verdim ama bana neden mail geliyor?

Size gelen ilk mail ödeme aracısı kurumdan kartınızdan tahsil edilen tutarı bilgilendirmek ve sipariş kodunuzu vermek içindir. İkinci mail ise e-arşiv faturanızı içeren maildir. Bu mailler ile sizi bilgilendirmek yasal zorunluluktur.

Üye olurken neden TC kimlik numarası istiyorsunuz?

TC Kimlik numarası vermeniz zorunlu değildir. Fakat yasalar gereği faturanızı tam olarak adınıza kesebilmemiz için gereklidir. TC kimlik numarası paylaşmak istemediğiniz zaman kimlik no kısmına 11 adet 1 rakamı girmeniz yeterlidir. Faturanız adınıza düzenlenecek fakat tc kimlik numarası bulunmayacaktır.

Kaç yaşına kadar Minoris Organik Bebek Deterjanı kullanmalıyım?

Bebekler 4-5 yaşlarına kadar alerjik rahatsızlıklara en açık oldukları dönemler olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu süre zarfında Minoris Baby Organik Bebek Deterjanı ile yıkamanız tavsiye edilir. Bu süreden sonra kendi kıyafetleriniz de de kullandığınız Minoris Organik Ebeveyn deterjanı kullanabilirsiniz.

Yenidoğanlarda da Minoris Baby Organik Bebek Deterjanı kullanabilirmiyiz?

Minoris Baby Organik Bebek Deterjanı Türkiye’de ve Avrupa’da yapılmış tüm zorlu dermatolojik testlerden başarı ile geçebilmiş tek üründür. Bu sayede kalıntı bırakmadığı ve Antialerjik özellikte olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yeni doğan bebeklerin tüm kıyafetlerinde ve oyuncak biberon emzik gibi materyallerinde Minoris Baby ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Antialerjik ne demek?

Ülkemizde sadece Minoris Baby Organik Deterjan ürünlerinde bulunan Antialerjik ibaresi, hiçbir şekilde alerjik reaksiyona sebebiyet vermediği anlamına gelmektedir.

Hipoalerjik yada hipoalerjenik ne demek?

Bir miktar da olsa yüzde 1 ihtimal dahi olsa alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir anlamındadır.

Neden parfüm yok biraz hoş kokulu olsa olmaz mı?

Minoris Organik ürünlerini üreten bilim insanlarımızın bir çoğu parfüm ve koku içeren ürünlerin zararları üzerine onlarca bilimsel çalışma yapmışlardır. Özellikle yüzey temizleyiciler ve çamaşır yumuşatıcılarında bulunan parfümlerin Astım, alerji gibi basit rahatsızlıklardan başlayarak akciğer kanserine varabilecek ölçüde zararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Üzerinde gelen ölçek çok küçük gerçekten temizleyecek mi?

Minoris Organik temizlik ürünlerinin tamamı ileri teknoloji ile üretildiği için Ultimate Konsantre olarak tanımlanır. 20 ml / 8 kg çamaşır makinesi için ideal, temizliği kanıtlanmış ve yeterli miktardır. İlk kullanımda zaten temizliğin farkına varacaksınız

Hangi lekeleri çıkarmaz?

Minoris Organik Çamaşır deterjanı ürünleri en bilinen organik ve kimyasal çamaşır deterjanları ile yapılmış karşılaştırmalı testlerde tüm lekeler üzerinde Türkiye pazarında bulunan tüm ürünlerden daha üstün leke çıkarma performansına sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Fiyatı neden pahalı gibi geliyor?

Minoris Organik Deterjan ürünlerinin tamamı Ultimate Konsantre olarak üretilmiştir. Bu nedenle 1 litre ile 50-70 yıkama gibi yıkama sayıları ile anılmaktadır. Fiyatlarımızı karşılaştırırken aşağıdaki hususları göz önünde bulundurduğunuzda aslında ne kadar ekonomik bir ürün kullandığınızı daha iyi gözlemleyebileceksiniz. Ayırca yılda birkaç kez kampanya yaptığımız zamanlarda satın alırsanız çok daha ekonomik bir temizlik yardımcısına rahatça erişmiş olursunuz.

Neden Minoris Organik Bebek Deterjanı tercih etmeliyim?

Bebeğiniz için 25 bilim insanı tarafından geliştirilmiş ve bilim insanları tarafından üretilmekte olan Türkiye de ki tek ürün Minoris Baby dir.

Neden Bor var? Ya da Bor kısırlığa neden oluyormuş doğru mu?

Bor bildiğiniz üzere birçok materyalin üretiminde kullanılan doğal bir tuz dur. Dünya bor rezervlerinin de %74’ü ülkemizde bulunmaktadır. Bor’un yüzlerce türevi vardır. Minoris Organik Bebek Deterjanı içeriğinde Bor kullanılmasının nedenleri ise, daha iyi bir temizlik, ürün performansının artırılması, ürünün ya da çamaşır üzerindeki herhangi bir kimyasalın yıkama sonrasında çamaşır dokusunun üzerine tutunmasının engellenmesi, Bor un yaygın olarak bilinen enfeksiyonlara yol açan birçok bakteri üzerinde öldürücü etkisi, Antialerjik özelliğin sağlanmasında ki katkısı gibi bilimsel olarak kanıtlanmış bir çok faydası bulunmaktadır. Minoris Organik Deterjan ürünleri içeriğinde bulunan Bor türevi tamamen zararsız olduğu yüzlerce bilimsel çalışma ile kanıtlanmış olan çeşididir. Yine de Minoris Ar-Ge laboratuvarlarında Devlet Şirketi olan Eti Maden A.Ş.’den satın aldığımız Bor’u ileri teknoloji ile işliyor ve tüm zararlılardan ayırıyoruz. Burada T.C. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde bulunan Ulusal Bor Araştırmaları Enstitüsü BOREN ile birlikte çalışmaktayız. Bor’un kısırlığa neden olduğu ile ilgili AB kaynaklı çalışma detaylarına BOREN’den de erişebileceğiniz gibi burada kısaca özetlemek gerekir ise. Bilim insanı 80gr ağırlığında ki deney faresinin genital bölgesini önce kazıyarak tüysüz ve hassas hale getiriyor. Ardından o bölgeye 22,5 gr bor koyuyor ve bölgeyi kapatıyor. 1 hafta sonra bandajı açıp deneği laboratuardaki normal yaşamına bırakıyor. 1 ay sonra bu farenin kısırlaştığı keşfediliyor. Bu şekilde bir bilimsel çalışma AB’deki 1 tane bilim dergisinde yayınlanmaya değer görülüyor ve çalışma literatüre giriyor. Sizin de fark edeceğiniz üzre 80gr / 22,5 gr denek ağırlığının 4 de birinden fazla yani deneğe bilimsel olarak uygulanabilecek olan miktarın neredeyse 105 katı. Sonrasında literatüre girmiş olan bu çalışmayı referans gösteren bir çok insan Bor’un kısır yaptığı iddialarını ortaya atmış Ülkemiz böyle bir deneyin geçerliliğinin olmadığı konusunda yüzlerce yeni deney ve bilimsel itirazlar gerçekleştirmiş olsa da AB kaynakları tarafından dikkate alınmamakta yada göz ardı edilmektedir. Bildiğiniz üzre Ülkemizden sonra en büyük Bor rezervine dünyada sahip olan ülke ABD’dir. Bizimle birlikte ABD de yıllardır AB bilim çevrelerine aynı konuyu sık sık gündeme getirmektedir. Aynı zamanda ABD de tüm insanlar çamaşırlarını yıkarken deterjana ek olarak Bor eklemektedirler. İnternette küçük bir araştırma ile ulaşabilirsiniz. Aynı bor madeni AB ülkeleri tarafından üretilmekte olan bebek oto koltuğu, cam biberonlar, porselen ve cam bebek gereçleri, bebek arabaları, kundaklar gibi kısacası bebeklerin temas ettiği bir çok materyalin üretiminde kullanılmaktadır.

Bebeğim 6. Ayını doldurdu artık normal deterjanım ile yıkayabilirmiyim?

Bilimsel olarak yapılmış onlarca çalışmada bebeğinizin çamaşırlarını özel bir deterjan ile ve en az 4 yaşına kadar ayrı yıkamalısınız.

Bizim zamanımızda organik deterjan yoktu hiç bişey olmaz bence.

Evet Haklısınız bizim zamanımızda da yoktu. Fakat çevre şartları bugünkü gibi değildi. Alerji rahatsızlıkları bu kadar yaygın değildi. Şehirlerimizin nüfusu bu kadar fazla değildi ve havada bugünkü miktarların neredeyse %1’i kadar zehirli gaz ve ağır metal vardı. Aynı zamanda teknoloji ile birlikte GDO ve kimya bu kadar yediğimize içtiğimize giydiğimize kadar girmemişti. Basit bir örnek ile hatırlayınız bakkaldan aldığınız çekirdek 1 hafta cebinizde unutulsa kurtlanırdı. Şimdi bırakın 1 haftayı aylarca kurtlanmayan çekirdekler var. Bu gibi nedenlerden dolayı sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için şimdiki bebeklerin yediğinden – giydiğine, çamaşırlarından – şampanına, pişik kremine kadar her ürününün özel olması hayati önem arz etmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır