Minoris Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı


109.90 TL

89.90 TL

yerliurun
En geç 24 Ocak, 2020 Cuma günü kargoda.
memnuniyet garantisi

Geliştirildi! , Yenilendi! içeriği, leke çıkarma performansı, ambalajı ile yep yeni bulaşık makinesi deterjanı karşınızda...

Minoris Organik Bulaşık Makinesi Sıvı Deterjanı, Bor ve Organik bileşenlerin bir arada kullanıldığı yeni nesil ileri teknoloji ile üretilmiş Türkiye’nin ilk ve tek Ultimate Konsantre Bulaşık Makinesi Deterjanıdır. Bulaşıklarınızda oluşan ya da oluşabilecek lekeler esas alınarak uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilmiştir. Parfüm içermeyen formülü sayesinde bulaşıklarınız yıkanırken istediğiniz zaman kapağını açıp bulaşık eklemesi yapabilirsiniz. Çocuklarınızın dahil tüm bulaşıklarda kullanabilirsiniz. Bulaşıklarınız üzerinde kalıntı bırakmaz kolayca durulanır. Ürün içeriği organik materyallerden oluştuğu için ürün rengi farklılık gösterebilir. Kapak altındaki emniyet kilidi açılmadığı ve saklama koşullarına uyulduğu takdirde son kullanma tarihi imal tarihinden itibaren 5 yıldır. Ürün emniyet kilidi açıldıktan itibaren 4 ay içerisinde tüketilmesi önerilir. Nötr pH değeri sayesinde bulaşıklarınızı çizmeden hassasça temizler. Dünya’nın en çevreci ambalajına ve içeriğine sahip sıvı deterjanıdır. Bio parçalanabilir hammaddeler kullanılarak üretilmiştir. Aile bütçenize dosttur. İçerik ve ambalaj patentlidir.

Sülfat (SLS, SLES, MLES), FOSFAT, OPTİK AĞARTICI, SENTETİK PARFÜM, BOYA ve PARABEN İçermez.

Ürün Özellikleri:

 • Sertifikalı organik materyaller ile bor ve zeolit mineralleri kullanılarak ileri teknoloji ile zenginleştirilerek üretilmiştir.
 • Karton ambalaj içerisinde aseptik torba ile ambalajlanmış ve güvenlik kilidi ile mühürlenmiştir. Böylece sizden önce kimsenin ambalajı açmadığından emin olabilirsiniz.
 • Çevre dostu ambalajında yalnızca 7gr %100 kolay geri dönüşebilen plastik kullanılmıştır.
 • Atık suların geri dönüşümünü %98,8 oranında destekler ve atık sulardaki bakteriyel yaşamı destekler.
 • Bor ve zeolit mineralleri ile zenginleştirilmiştir. Bu sayede bulaşıklarınızı çizmeden hassasça temizlemenin yanı sıra film tabakası oluşmasını engeller ve bulaşıklarınızı daha sağlıklı şekilde temizlenmesine yardımcı olur.
 • Parfüm ve ağır kimyasallar içermediği için bulaşıklarınız yıkanırken makinenin kapağını istediğiniz zaman açabilir ve içerisine yeni bulaşık ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz.
 • Ultimate konsantre olarak formüle edilmiştir 1 paket ürün ile 70 yıkama yapabilirsiniz.
 • Aile bütçenize dosttur.
 • Bio parçalanabilir, yenilebilir hammaddeler kullanılarak üretilmiştir.

Kullanım Şekli:

 • İlk kullanımda makinenizi 1 kez boş çalıştırmalısınız.
 • Ürün içeriğinde parlatıcı ve tuz bulunmadığından makinenize bu iki ürünü kullanmalısınız.
 • Parlatıcı olarak beyaz sirke ya da elma sirkesi kullanabilirsiniz. Makinenizin parlatıcı ayarı var ise en az 4. Seviyede olmalıdır.
 • Tuz olarak turşuluk salamura tuzu kullanabilirsiniz.
 • Makine kokusu kullanmamalısınız!
 • Hoş bir koku ve berrak bardaklar için yemeklerinizde kullandığınız artık limonları makineniz içerisine yerleştirebilirsiniz.
 • Minoris, organik otoritelerinin kullanılmasında sakınca görmediği, fakat organik bir materyal olmadığından bizlerin kullanmadığı bir kimyasal madde nedeni ile makinenizin iç aksamını temizlemekte ilk kullanımlarda zorluk çekebilmektedir. Bu nedenle ilk kutu bitene kadar 7-10 yıkamada bir kez makinenizin iç temizliğini sizin yapmanız gerekmektedir. Bu temizliği 1 çorba kaşığı karbonat+ 1 tatlı kaşığı limon tuzu ile makinenizi boş bir şekilde çalıştırarak yapabilirsiniz.

Ürün Miktarı: 1050ml

Bu ürün Innopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Minoris Organik Kimya Ar-Ge, Uygulama ve Pilot Üretim Tesislerinde Endüstri 4.0 Normlarında Üretilmektedir.

 

orta banner
Bankalara özel taksit seçenekleri :


Ortalama Değerlendirme » puan
 • *
 • *
 • *
 • *

Satın almış olduğunuz ürünleri 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünlerin ambalajları bozulmamış ve faturasının olması gerekmektedir.

Kusurlu ürünlerde kargo bedeli tarafımıza aittir, aksi durumda kargo ücreti alıcıya aittir. Geri gönderimlerde sadece PTT kargoyu kullanınız aksi durumda gelen kargolar iade departmanımız tarafından kabul edilmeyecektir.

İadesi kabul edilen ürün/ürünlerde para iadesi aynı günde işlem yapılan kart hesabına yapılmaktadır, (geri iadeler bankanızın onay süresine göre farklılık gösterebilir)

Minoris Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı nasıl kullanılır?

Minoris Organik Bulaşık makinesi deterjanı ilk kullanımdan önce makinenizi deterjan ve parlatıcı koymadan 1-2 kez boş çalıştırmanız gerekmektedir. bulaşık makinenizin deterjan gözüne 15 ml yani ilk çizgiye kadar doldurularak kullanılır. Yumuşak sularda yada makinenizin suyu yumuşatma özelliği var ise ayrıca tuz ve parlatıcı kullanmanıza gerek yoktur. Şebeke suyu sert ise tuz yerine turşuluk salamura tuzu (kaya tuzu değil), Parlarıcı yerine beyaz sirke yada elma sirkesi kullanmanızda sakınca yoktur.

Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı aldım hiç memnun kalmadım neden?

Minoris Organik Bulaşık Makinesi deterjanı içeriği sadece bulaşıklarınızı temizlemek için üretilmiştir. Daha önceden kullandığınız kimyasal deterjanlarda makinenizin hatlarını temizleyecek kimyasal bulunmadığı için eski deterjanınızın kalıntısı ile etkileşime girmekte ve temizlik görevini yapamamaktadır. Ayrıca bir çok makinenin altında bulunan süzgeçleri ve onun altındaki plakayı çıkarırsanız o bölgede yağ atıklarının birikmiş olduğunu gözlemleyeceksiniz. Minoris Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı kullanırken dikkat etmeniz gereken bir başka husus bu bölgenin temizliğidir. Su ile kolayca çıkabilen bir kimyasal yağ çözücüyü o bölgeye yeterli miktarda uygulayıp makinenizi haftada 1 yada 2 haftada 1 kez boş olarak çalıştırarak iç mekanizmasını arındırmış olur ve Minoris ile kokusuz doğal temizliğin keyfini yaşamaya devam edebilirsiniz.

Organik Bulaşık Makinesi deterjanı içeriğinde neden Zeolit var?

Zeolit, bor madenlerimiz kadar olmasa da bir başka milli madenimizdir. İnternette basit bir arama ile ulaşabileceğiniz onlarca üstün özelliğinin yanı sıra Anti-kanser özelliğine sahip dünya üzerindeki nadir minerallerden biridir. Zeolit’in Minoris Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı içeriğinde ki görevi, atık suyunuzun arıtılmasını kolaylaştırmak ve temizlik esnasında tabaklarınızda ki yemek artıklarının içerisinde var ise bir kimyasal tabaklara tutunmasının engellenmesi, porselenlerinizin ilk günkü gibi kalması için üzerindeki desen koruyucunun korunması, cam bardaklarınızda parlaklık sağlaması gibi bir çok işe yaramaktadır.

Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı ile makinem çalışırken içinden bir şey alabilir yada ekleyebilirmiyim?

Bunu kesinlikle ilk kullanımda yapmanızı yada en azından bulaşık makinenizin kapağını açmanızı rica ediyoruz. Eski deterjanınızda bulunan o yoğun kimyasal yada rahatsız edici yoğun aroma kokusunu almayacaksınız. Yine eski deterjanınız ile yıkama yaparken içerisinden program ortasında aldığınız herhangi bir bulaşığı dakikalarca lavaboda arıtmak zorunda kalıyordunuz. Bu zorlukların tamamı artık sizin için olmayacak.

Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı ile yıkama yaparken dikkat etmem gereken bir şey varmı?

Minoris Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı bulaşıklarınızı temizlemek üzere geliştirildiğinden haftada en az 2 kez alt süzgeçleri ve onun altındaki plakayı çıkarıp kontrol etmelisiniz. Makine ve kanalizasyon sisteminizin arıza vermemesi için bulaşıklarınızı yerleştirmeden önce bulaşık fırçası ile yemek artıklarını olabildiğince temizlemelisiniz. Bulaşıklarınızı yerleştirirken kapasite aşımı yapmadan tüm bulaşıklara su ulaşacak şekilde düzenli yerleştirmelisiniz. Kısa yada uzun program fark etmeksizin istediğiniz programda yıkama yapabilir ve maksimum verim elde edebilirsiniz.

Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı kullanımında makine markası fark edermi?

Organik bulaşık makinesi deterjanı tüm makineler ile kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Ar-Ge çalışmaları devam etmekte olan bir üründür.

Organik Bulaşık Makinesi Deterjanı ambalajından çıkarıp başka bir bidon yada şişeye koyabilirmiyim?

Kesinlikle ambalajından çıkarmanız tavsiye edilmemektedir. Ürün içeriği organik olduğu için ışık aldığı takdirde ürün bozulabilir.

Neden Bor var? Ya da Bor kısırlığa neden oluyormuş doğru mu?

Bor bildiğiniz üzere birçok materyalin üretiminde kullanılan doğal bir tuz dur. Dünya bor rezervlerinin de %74’ü ülkemizde bulunmaktadır. Bor’un yüzlerce türevi vardır. Minoris Organik Bebek Deterjanı içeriğinde Bor kullanılmasının nedenleri ise, daha iyi bir temizlik, ürün performansının artırılması, ürünün ya da çamaşır üzerindeki herhangi bir kimyasalın yıkama sonrasında çamaşır dokusunun üzerine tutunmasının engellenmesi, Bor un yaygın olarak bilinen enfeksiyonlara yol açan birçok bakteri üzerinde öldürücü etkisi, Antialerjik özelliğin sağlanmasında ki katkısı gibi bilimsel olarak kanıtlanmış bir çok faydası bulunmaktadır. Minoris Organik Deterjan ürünleri içeriğinde bulunan Bor türevi tamamen zararsız olduğu yüzlerce bilimsel çalışma ile kanıtlanmış olan çeşididir. Yine de Minoris Ar-Ge laboratuvarlarında Devlet Şirketi olan Eti Maden A.Ş.’den satın aldığımız Bor’u ileri teknoloji ile işliyor ve tüm zararlılardan ayırıyoruz. Burada T.C. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde bulunan Ulusal Bor Araştırmaları Enstitüsü BOREN ile birlikte çalışmaktayız. Bor’un kısırlığa neden olduğu ile ilgili AB kaynaklı çalışma detaylarına BOREN’den de erişebileceğiniz gibi burada kısaca özetlemek gerekir ise. Bilim insanı 80gr ağırlığında ki deney faresinin genital bölgesini önce kazıyarak tüysüz ve hassas hale getiriyor. Ardından o bölgeye 22,5 gr bor koyuyor ve bölgeyi kapatıyor. 1 hafta sonra bandajı açıp deneği laboratuardaki normal yaşamına bırakıyor. 1 ay sonra bu farenin kısırlaştığı keşfediliyor. Bu şekilde bir bilimsel çalışma AB’deki 1 tane bilim dergisinde yayınlanmaya değer görülüyor ve çalışma literatüre giriyor. Sizin de fark edeceğiniz üzre 80gr / 22,5 gr denek ağırlığının 4 de birinden fazla yani deneğe bilimsel olarak uygulanabilecek olan miktarın neredeyse 105 katı. Sonrasında literatüre girmiş olan bu çalışmayı referans gösteren bir çok insan Bor’un kısır yaptığı iddialarını ortaya atmış Ülkemiz böyle bir deneyin geçerliliğinin olmadığı konusunda yüzlerce yeni deney ve bilimsel itirazlar gerçekleştirmiş olsa da AB kaynakları tarafından dikkate alınmamakta yada göz ardı edilmektedir. Bildiğiniz üzre Ülkemizden sonra en büyük Bor rezervine dünyada sahip olan ülke ABD’dir. Bizimle birlikte ABD de yıllardır AB bilim çevrelerine aynı konuyu sık sık gündeme getirmektedir. Aynı zamanda ABD de tüm insanlar çamaşırlarını yıkarken deterjana ek olarak Bor eklemektedirler. İnternette küçük bir araştırma ile ulaşabilirsiniz. Aynı bor madeni AB ülkeleri tarafından üretilmekte olan bebek oto koltuğu, cam biberonlar, porselen ve cam bebek gereçleri, bebek arabaları, kundaklar gibi kısacası bebeklerin temas ettiği bir çok materyalin üretiminde kullanılmaktadır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır